תכנון טיול לדרום אמריקה

תכנון טיול לדרום אמריקה

תכנון טיול לדרום אמריקה

גיאוגרפיה  היסטוריה ותרבות – תכנון טיול לדרום אמריקה!

 

דגשים גיאוגרפיים על דרום  אמריקה  – תכנון טיול לדרום אמריקה מתחיל בהכרת היבשת. דרום אמריקה הינה יבשת הרביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח. מבחינת  כמות האוכלוסייה שבה, דרום אמריקה היא היבשת החמישית בגודלה בעולם. דרום אמריקה שוכנת בין האוקיינוס השקט לאטלנטי, דרומית לאמריקה הצפונית המוכרת לכולנו כארצות-הברית.  דרום אמריקה מורכבת ממספר מדינות, שהן: אורגוואי, אקוודור, ארגנטינה, בוליביה, ברזיל,  גיאנה, ונצואלה, סורינאם, פרגוואי, פרו, צ'ילה, קולומביה, שרובן ככולן הן יעד אטרקטיבי  במיוחד לטיול. את מדינות דרום אמריקה מבחינת גודל וכמות אוכלוסייה מובילה ברזיל.

אזורי דרום אמריקה

בדרום  אמריקה ישנם הרבה אזורי טבע, ג'ונגלים ומאגרי מים שונים, שהביקור בהם במהלך כל טיול  הוא חובה – אלו הן פנינות טבע אמיתיות שיש לעולם להציע לנו. היסודות של התרבות בדרום אמריקה  דרום אמריקה הינה יבשת  שכאמור כוללת מספר ארצות. את  דרום אמריקה מאופיינת תרבות שנקראת לטינו-אמריקאית והיא למעשה תמהיל של כמה תרבויות  שונות שנתנו את אותותיהן על האזור במשך ההיסטוריה.

ראשית יש לציין את השפעת התרבות  מחצי האי האיברי, בדגש על צרפת ופורטוגל שנכללות בו והביאו מתרבותן לאזור דרום אמריקה.  שנית יש לציין את התקופה הקולוניאליסטית, בה למעשה האימפריות הגדולות הקימו קולוניות, כלומר מושבות, במקומות רבים בעולם ולמעשה העבירו בדרך זו את תרבותן שלהן. יש לזכור בתוך כל התמהיל הזה גם את הגרעין המקומי של התרבות באזור דרום אמריקה, והוא היסוד האינדיאני. בדרום אמריקה עד היום ישנן מסורות אינדיאניות מקומיות שמשאירות על המפה תרבות עתיקה  וקסומה להפליא. 

ההיסטוריה במיטבה נחשפת בכל טיול בדרום אמריקה התרבות המיוחדת של  דרום אמריקה מביאה אלינו סל של הפתעות  בכל טיול באחת ממדינות היבשת. דרום אמריקה ניחנת בהיסטוריה מופלאה וקסומה שנחשפת לעין  המטייל מכל פינה ברחוב. התרבות הקדומה נמצאת בכפרים שמספרים את ההיסטוריה גם במראית עין בלבד, העתיקות ההיסטוריות נמצאות בצור פסלים עתיקים ברחובות, מוזיאונים רבים, ועוד. ההיסטוריה הדרום אמריקאית הינה חלק אינטגראלי מהתרבות, ואין סיכוי לפספס מספר שיעורים בהיסטוריה בכל ביקור באחת ממדינות היבשת.

ההיסטוריה של דרום אמריקה ובייחוד התרבויות הקדומות שורדות היטב את התקדמות השנים והזמנים. ההיסטוריה הדרום אמריקאית ספוגה היטב באוויר, ומביאה לכל מטייל את התחושה הנוסטלגית המדהימה.

חווית מסע בלתי נשכחת בדרום אמריקה

להכיר את דרום אמריקה המיוחדת במינה במסע מרתק דרום אמריקה הינה יבשת המכילה מדינות רבות  שמהוות אטרקציה  למטיילים מרחבי העולם וכמובן גם למטיילים מישראל. התרבות בארצות דרום אמריקה והמראות  המרהיבים שבה קורצים יחד לכל אדם בעולם באשר הוא לבוא ולהתפעל מפלאי תבל.

דרום אמריקה  על שלל המדינות והחלקים שבה, ניחנת בהמון סוגי נופים מיוחדים. החל מנופים עירוניים  בערים הגדולות, דרך טבע פראי בג'ונגלים ונופים הרריים, ועד מאגרי מים רגועים ומדהימים. המגוון הרב מייחד את היבשת הזו מהרבה אחרות והופך אותה באמת ליבשת שצריך וכדאי להכיר  במסע ארוך דרך הרגליים.

חווית המסע בארצות דרום אמריקה היא כזו שנשארת לכל החיים, מביאה  לנו הזדמנויות לראות מכל טוב, לחוות חוויות חד פעמיות, להכיר אנשים חדשים מכל העולם,  לנצור בזיכרון נופים קסומים, ולהשאיר טעם מתוק של עוד. חווית המסע התרבותית בארצות דרום אמריקה מלבד  חווית המסע ביבשת דרום אמריקה והנופים הקסומים  אותם כל מטייל עתיד להכיר דרך הרגליים, מלווה את כל המסע הזה התרבות של דרום אמריקה  – תרבות מיוחדת במינה. חייבים לקבל מידע על התרבות כאשר אתם עושים תכנון טיול לדרום אמריקה . התרבות הדרום אמריקאית נשענת על מספר יסודות, ביניהם תרבות האי האיברי, תרבות המעצמות הקולוניאליות, והתרבות המערבית בכללותה. הערבוב של יסודות התרבות  של דרום אמריקה כולל גם תרבות מקומית מדהימה ששומרת על עצמה במימדים משתנים עם הזמן  והיא התרבות האינדיאנית.

בדרום אמריקה ניתן לטייל בערים הגדולות ולחוש את כל מאפייני  הקדמה, ולאחר כמה שעות להגיע לכפרים מרוחקים בהם נראה כי הזמן עצר מלכת. חווית המסע  כולה מקבלת את האופי של דרום אמריקה – התרבות המיוחדת, האותנטית, השוקקת והמלאה בשמחת  חיים. המוצ'לארים שאתם עומדים להיות בטיול הגדול לדרום אמריקה  את המילה הזו תשמעו הרבה בארצות דרום אמריקה. אז מזה מוצ'ילה? מילולית, משמעות המילה בספרדית היא תיק גב. הביטוי הוא אינדיקטיבי לדרך בה  תזהו כל מטייל – עם מוצ'ילה על הגב, וזו הדקה בה הוא הופך מתייר למוצ'ילר.

מוצ'לארים  הם אתם למעשה וכל האנשים שיחד איתכם יעברו חווית מסע מרתקת ומדהימה אל נופיה הקסומים  של יבשת דרום אמריקה והתרבות המיוחדת ששמורה רק לה.

טיפים ונקודות חשובות לתכנון טיול מקיף בדרום אמריקה

תכנון מסלול לדרום אמריקה מראש עם נקודות ציון מרכזיות. דרום אמריקה הינה יעד שלרוב נדרש עבור טיול בו מספר חודשים,  שכן הטיסות לארצות דרום אמריקה יקרות והמטיילים בדרך כלל מעדיפים בטיול אחד  דרך מספר ארצות.

לצורך טיול שיהיה מוצלח וממצה ויעבור במספר ארצות דרום אמריקה, יש  לתכנן את המסלול מראש. את תכנון הטיול יש לעשות על ידי נקודות ציון מרכזיות שיכילו  ראשית את מדינות דרום אמריקה בהן נרצה לבקר, והערכה גסה של הזמן המוערך שיידרש לנו בכל אחד מהיעדים, שיהיה כמובן תואם לזמן הכולל שאנו עתידים להקצות לטיול כולו. חלוקת  הזמן בין ארצות דרום אמריקה לא תהיה שווה, כי ישנן ארצות בהן נרצה להיות זמן רב יותר  בגלל העדפות אישיות וסוגי טיול שמציעה כל ארץ. תזמון המעבר בין ארצות דרום אמריקה השונות בזמן הטיול את המעבר בין ארצות דרום  אמריקה השונות יש לעשות בהתחשב בשני דברים מרכזיים: קרבה גיאוגרפית ומזג האוויר.

השיקול הכי חשוב זה מזג אוויר – לא תמיד נגיע לאידיאלי בכל מדינה, אבל חייב שנגיע בזמן בו מזג האוויר ראוי לטיול. ננסה  כמובן שהמעבר יהיה רציף גיאוגרפית, כדי לחסוך בנסיעות, אבל נעדיף מזג אוויר טוב גם אם זה יעלה בנקודה מסוימת ברכישת טיסה פנימית ליעד שיהיה רחוק מאיתנו. במידה ונראה שיש צורך בטיסות פנימיות על פי מזג אוויר, יש להזמין אותן מראש. אפשרויות נוספות למעבר יכולות להיות ברגל, ברכב, וברכבת שנמצאת במקומות מסוימים. במידה ואין אילוצים של מגז אוויר, הבחירה תהיה תלויה בזמן העומד לרשותכם ובתקציב. 

בחירת מקומות לינה לטיול הגדול בדרום אמריקה ישנם מקומות רבים ללינה בארצות דרום אמריקה. המקום  המועדף על רוב המטיילים שמגיעים לאזור דרום אמריקה הם ההוסטלים – המציעים לינה ושירותים  נוספים במחירים מינימאליים לחלוטין. רצוי לבדוק מראש המלצות על הוסטלים עם אירוח טוב במדינות דרום אמריקה בהן תבקרו, אך עם זאת רצוי להימנע מהזמנת מקום מראש לכל הטיול.  הזמנת מקום מראש יכולה להיות מגבילה, והטיול שלכם חייב להיות גמיש. לכן, מומלץ להזמין  מקומות לינה רק ליעד הראשון בו אתם עתידים לנחות כדי לא להיתקע בלילות הראשונים, וכמו כן ליעד האחרון לפני תאריך הטיסה חזרה הביתה.


יש להצטייד היטב ולהתחיל לארוז מוצ'ילה גדולה לא פחות מ60 ל'. טיפ טוב אם אתם קבוצת מוצ'ילרים, זה להתחלק בציוד, למשל במוצ'ילה מישהי לוקחת את כל בגדי ספורט לנשים, מישהו אחרי בתרמיל שלו לוקח את כל הבגדי יציאה ובילוי וכך אלה. זאת שיטה נפוצה ומקלה על כל הזמן לפתוח תרמילים. לא לשכוח דברים בסיסים כמו מוצרי הייגנה, מסמכים, טלפונים ומטענים ניידים.

מתי הכי כדאי לנסוע  לטיול בדרום אמריקה ואילו אירועים פשוט אסור לפספס

דרום אמריקה במיטבה – הרבה ארצות, הרבה אפשרויות! דרום אמריקה הינה יבשת גדולה הכוללת מספר רב של  ארצות  בתוכה. בגלל שהארצות הן כה רבות, ומשתרעות על פני שטח גיאוגרפי רחב מאוד, האקלים בכל  ארץ שונה גם באותו החודש. לא משנה באיזה חודש תזדמן לכם האפשרות לנסוע לטיול בדרום  אמריקה, תמיד תהיה ארץ אחת לפחות בה יהיה מזג אוויר אידיאלי באותו החודש. מכל אזור  דרום אמריקה, הארצות הפופולאריות ביותר בשנים האחרונות לביקור הן ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, בוליביה, פרו, אקוודור וקולומביה. רבים מן הנוסעים לטיול באזור דרום אמריקה,  מתכננים טיול לטווח הארוך של מספר חודשים, ולכן כדאי לתכנן את המסלול והמעבר בין ארץ  לארץ מראש, בהתחשב בקרבה הגיאוגרפית וכמובן גם במזג האוויר הצפוי אחת מארצות דרום אמריקה  בהן תרצו לבקר. פירוט מזג אוויר אידיאלי לטיול בארצות הפופולאריות ביותר בדרום אמריקה לאחר שהסברנו שבכל חודש יהיה לכם יעד  אידיאלי לטיול מבין מדינות דרום אמריקה הרבות, כעת נראה באילו חודשים הכי מומלץ לטייל בכל אחת מארצות הפופולאריות לטיול שהזכרנו קודם לכן. בארגנטינה ובצ'ילה, הכי מומלץ לטייל בחודשים דצמבר  ינואר ופברואר. בביקור בברזיל אידיאליים במיוחד הם החודשים דצמבר, ינואר, פברואר ומרץ. בטיול בבוליביה ופרו התמונה משתנה, והחודשים המומלצים ביותר לטיול בשתי מדינות אלו הם מאי, יוני, יולי ואוגוסט. כשהיעד שלכם זה אקואדור או קולומביה, המצב נהפך לטוב הרבה  יותר מכיוון שמזג האוויר בשתי מדינות אלו הינו נוח במשך כל חודשי השנה. האירועים השווים ביותר בדרום אמריקה שאסור לפספס     האירוע הכי גדול שמתרחש ברחבי יבשת דרום אמריקה מדי  שנה הוא הקרנבל בברזיל. הקרנבל בברזיל הוא אירוע שנתי בן ארבעה ימים, והוא מתקיים 400 יום לפני חג הפסחא בכל שנה. אלה הם ארבעה ימים של שכרון חושים בהם יוצאת התרבות  הברזילאית לאור במיטבה. מלבד הקרנבל, ישנם תמיד אירועים ברחבי דרום אמריקה, כגון פסטיבל  הסרטים בקולומביה, לילה כל הקדושים בתחילת נובמבר, פסטיבל אומנות רחוב מרהיבה וכמובן  מצעדי גאווה בתאריכים שונים על פני היבשת.

תכנון טיול לדרום אמריקה על פי הגל היורד

אם אתם טסים לדרום אמריקה בין החודשים יולי לאוגוסט, רצוי להתחיל את הטיול בצפון היבשת. כלומר לטוס לבוגוטה, לטוס לקיטו או לטוס ללימה. אם מתחילים בבוגוטה רצוי להקדיש בערך חודש עד חודש וחצי לטיול בקולומביה, לאחר מכן לרדת דרומה לאקוואדור ולהקדיש לה בין שלושה שבועות לחודש (תלוי אם מפליגים גם לאיי הגלאפאגוס) ומשם דרומה לטיול בפרו  לה רצוי להקדיש בין חודש לחודשיים.

בסביבות חודש אוקטובר  תמשיכו לטיול בבוליביה ולאחר מכן תמשיכו בחודש נובמבר לטיול בצפון צ'ילה וארגנטינה.משם דרומה לאיזור ארץ האש ופטגוניה עד לאושואיה העיר  הדרומית ביותר בעולם. בשלב הזה כדאי לטוס לבואנוס איירס ולחגוג את  חג המולד וראש השנה האזרחית באוירת קיץ עירונית ותוססת. סביב חודש פברואר עולים  לחגוג את הקרנבל בברזיל כשבדרך עוברים במפלי באיגואסו שעל הגבול בין ברזיל  וארגנטינה. בברזיל ממשיכים צפונה לאורך קו החוף המדהים ומסיימים  את הטיול בריו דה ז'אנרו או סאו פאולו משם טסים הביתה או לחילופין ניתן  לטוס לפנמה, לטוס לקוסטה ריקה או לטוס לגואטמלה ולטייל במרכז  אמריקה.

ותכנון על פי הגל העולה

במידה והחלטתם לטוס לדרום אמריקה בין החודשים נובמבר לדצמבר, רצוי להתחיל את הטיול  בארגנטינה או צ'ילה ולטוס לבואנוס איירס או לטוס לסנטיאגו. רצוי לטוס לאושואיה עם ההגעה ולנצל את מזג האויר המושלם בתקופה זו לטיול בדרום היבשת.

לאחר שבועיים עד שלושה, תלוי בטרקים שברצונכם לעשות, לעלות לבואנוס איירס ולספוג מאוירת החג אשר מקשטת את העיר. בבואנוס איירס ניתן לשהות בין כמה ימים לכמה חודשים  אך זכרו שהקרנבל בברזיל נחגג מידי שנה סביב חודש פברואר, זה הזמן הטוב ביותר לעלות לברזיל ולא לוותר על טיול במפלי האיגואסו. אגב ניתן לטוס לאיגואסו, ישנם שני שדות תעופה בקרבת האתר, אחד בצד הברזילאי ואחד בצד הארגנטינאי.

בברזיל ניתן לשהות בין חודש לשלושה חודשים ולעלות לאורך קו החוף. לקראת סוף חודש מרץ ותחילת חודש אפריל רצוי להמשיך את הטיול לבוליביה ולטייל בה בערך חודש עד חודש וחצי ומשם לחצות לפרו ולהקדיש גם לה בין חודש לחודשיים. משם להמשיך לטיול באקוואדור לתקופה של בערך חודש ולאחר מכן להצפין לקולומביה. בשלב הזה ניתן לסיים את הטיול ולטוס מבוגוטה חזרה לארץ או לחילופין לטוס לפנמה, לטוס לקוסטה ריקה או לטוס לגואטמלה ולהמשיך את הטיול במרכז אמריקה. כעיקרון במידה ואתם  פחות גמישים בתקופה בה את רוצים לטוס לדרום אמריקה, ניתן להשתלב גם באמצע הגל בהתאם למזג האויר בחודש בו את טסים. אם זמנכם קצר ואין לרשותכם חצי שנה ויותר להקדיש לטיול הגדול רצוי לחלק את היבשת לחטיבות. לדוגמה אם בחרתם לטוס סביב ספטמבר או אוקטובר מומלץ לטייל בפרו ובוליביה או לחילופין אם בחרתם לטוס סביב חודשים נובמבר ודצמבר רצוי  לטייל בארגנטינה וצ'ילה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Loading...
נגישות
×
×

עגלת קניות