תיק לכל גב

כשאנשים בכלל ואנשים צעירים בפרט יוצאים לטיול- לבחירת תיק גב יש חשיבות מכרעת לאפשרות ליהנות מהטיול, להקל על השהייה במקומות שונים ולהרגיש עד כמה שניתן תחושה של בית גם בהימצאות ממושכת מחוץ לו.

המושג "טיולי תרמילאים" ממחיש ומדגיש את מרכזיותו של התיק וחשיבותו. כאשר עורכים רשימת ציוד יש לערוך אותה ביסודיות, בקפידה. חשוב להתייעץ עם מטיילים ששבו ממקומות שבהם נדרשו להשתמש בחפצים שונים שלקחו עמם, וכמובן גם ללמוד מהם על מה הם מצטערים שלא לקחו עמם. דרגו את הדברים בסדר חשיבות יורד, ובחרו תיק או תיקים בגדלים המתאימים כך שיכילו בתוכם את כל מה שיאפשר לכם לטייל ברמת הבטיחות והנוחות הגבוהה ביותר.

שיקולים בבחירת תיק גב

יש הבדל מהותי בין בחירת תיק לטיול יומי לבין בחירת תיק אשר אמור לשמש את בעליו תקופה ממושכת, לרבות בתנאי מזג אוויר קיצוניים. כאשר בוחרים תיק יש לקחת בחשבון:

  1. תכולת התיק – גדלים שונים למטרות ויעדים שונים.
    תיקי גב לטיול יומי ותיקי סטודנט נעים לרוב בין 20 ל-35 ליטרים, ישנם תיקי טיולים בינוניים המיועדים לטיולי Over Night והם לרוב יהיו בין 40-55 ליטרים וכמובן תיק תרמילאים, "מוצ'ילה", המיועדת לטיולים ארוכים מחוץ לבית, הגדלים הנפוצים הם בין 55-75 ליטרים.
  2. רצועות – יש לבדוק האם ניתן לרתום את הרצועות היטב כך שמנח התיק על הגב יפזר את משקלו שווה בשווה לכל שטחו של הגב.
  3. סוג החומר (כגון פוליאסטר, קורדורה+זמש) ועוד. חשוב לברר ולוודא כי התיק עשוי מחומר עמיד.
  4. מספר התאים בו וגודלם – ככל שיש בתיק מספר גדול יותר של  תאים כך ניתן לייעל את הסדר והחלוקה הפנימית ולהניח כל דבר במקום אשר יקל על שליפתו. בתיקי סטודנט לדוגמה תמצאו מקום או אפילו תא ייעודי ללפטופ.
  5. הפרטים הקטנים – לא אחת דווקא הפרטים הקטנים הם החשובים: כגון האם יש בתיק כיס לבקבוק מים, כיס למכשיר טלפון נייד, תא קירור מבודד, גלגלים לנשיאה (במידה שתרצו או תידרשו לסחוב את התיק גם בערים ובמרכזים עירוניים גדולים, בשדות תעופה ועוד ).
  6. צבע- קיים היצע עשיר ומגוון של תיקים בצבעים (ובשילוביהם). העדפת צבע היא אישית וסובייקטיבית אבל רצוי לבחור צבע שמרגיע אתכם, צבע שנעים לעיניכם.
  7. מחיר. אף שסביר ולגיטימי ביותר לשקלל גם את המחיר במכלול השיקולים לבחירת תיק, דווקא הרצון "לחסוך כמה גרושים" עלול להיות בעוכריכם. במבחן עלות תועלת, אין ספק כי גם התיק המשובח והיקר ביותר יצדיק את עלותו, קל וחומר בטיול אתגרי ממושך.
  8. נעילה – בתיק מצוי, בעצם, הבית הזמני, הנייד שלכם. תכולתו הוא הדבר היקר לכם ביותר במהלך הטיול. לכן חשוב לשמור עליו מכל משמר, וכמובן- לבדוק ולוודא כי ניתן לנעול אותו היטב. נכון, אמנם, שגם מנגנון הנעילה הטוב והמשוכלל ביותר לא מהווה ערובה למניעת פריצתו, קל וחומר גניבתו, לכן נדרש קשר עין רצוף עם התרמיל בכל מקום ובכל נקודת זמן שהיא במהלך הטיול.

טיול נעים ומהנה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Loading...
נגישות
×
×

עגלת קניות