מלונות בחו"ל: הזמנה עצמאית או כחלק מדיל?

מלונות בחו"ל: הזמנה עצמאית או כחלק מדיל?

מלונות בחול

בבואנו לתכנן טיול בחו"ל אנו נדרשים להחליט אם לרכוש דיל הכולל את עיקרי השירותים (טיסה ומלון) מספק חופשה או להזמין כל אחד מהם באופן עצמאי. במאמר זה נבחן את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות.

הישראלי הממוצע, כזה המחפש חופשה מהנה ומושלמת בחו"ל, נתקל בשורה ארוכה של הצעות אירוח במגוון יעדים בעולם ברמות ובמחירים שונים.

מקומות האירוח מתחלקים לכמה קטגוריות לרבות מלונות 3, 4 ו-5 כוכבים כפי שמוכרים לנו מישראל לצד אכסניות ומלונות דרכים אותם אנו מכירים פחות. עלויות השהייה בבתי מלון 4 ו-5 כוכבים אל מול מלונות דרכים גבוהות משמעותית כשלעיתים אינן כדאיות ומהנות כפי המוכר לנו בישראל בעיקר לאור זמני השהייה הקצרים במלונות.

ישנם מלונות המהווים בפני עצמם אטרקציה תיירותית של ממש. כך למשל מלונות לאס וגאס שבארה"ב, בין הגדולים והמפוארים בעולם, נבנים סביב רעיון מרכזי אחד המשפיע על העיצוב והחוויה הניתנת לאורחים. לדוגמא מלון ונציה בלאס וגאס הנבנה בדומה לעיר ונציה שבאיטליה, מלון ניו יורק מעוצב בהשראת העיר המפורסמת והשיטוט בו מדמה ביקור ברחוב ניו יורקי טיפוסי.

הזמנת מלונות כחלק מחבילות נופש בחו"ל

ישראלים רבים המתכננים טיולים וחופשות בחו"ל נתקלים בדילמה לא פשוטה. חברות נופש רבות וסוכני נסיעות מציעים שלל חבילות נופש בחו"ל המפורסמות בעיתונים, שלטי חוצות, פרסומות בטלוויזיה וברדיו וכמובן באינטרנט. הדילמה בבחירת החבילות המעניינות אל מול התכנון העצמאי איננה פשוטה ודורשת סקר שוק מקיף. רבים מעדיפים לחסוך כאבי ראש ולסגור חבילות הכוללות טיסה, מלון והעברות.
חשוב לדעת ששיטה זו בדרך כלל מייקרת את עלויות הטיול וכובלת אתכם למוצר מוגמר ומוגדר מראש ללא אפשרות לשינוי והתאמה אישית.

הזמנת מלונות באופן עצמאי

אפשרות נוספת היא הזמנת מלונות באינטרנט באופן עצמאי. בשיטה זו אנו מפרידים בין שלל מרכיבי הטיול ומזמינים אותם בנפרד (טיסות, מלונות, כניסה לאטרקציות, נסיעות, השכרת רכב בחו"ל ועוד), דבר הדורש סקר שוק ובדיקות רבות מול כל אחד מהספקים. אפשרות זו יכולה להוזיל את עלויות הטיול בעשרות אחוזים מכיוון שאנו נמנעים מתשלום למתווכים – סוכני נסיעות, חברות נסיעות וספקי חופשה הדורשים סכומי כסף עבור עבודתם.

הזמנת מלונות דרך סוכן נסיעות או עצמאית דרך האינטרנט? הנה כמה הבדלים שכדאי לדעת:

חיסכון כספי
סוכני הנסיעות והחברות המספקות חבילות נופש בחו"ל דורשות מחירים יקרים עבור הטיסות, המלונות והכניסה לאטרקציות. לעומת זאת, הזמנה דרך האינטרנט של כל חלק בנפרד יכולה להוזיל את העלויות באופן משמעותי.

גמישות
חברות הנסיעות וסוכני הנסיעות מציעים לרוב דילים שאין ביכולת הלקוח לשנות. תאריכי הטיסות קבועים מראש ומגוון המלונות לבחירה קטן מאוד, כלומר יכולת הגמישות בטיול של הלקוח נמוכה מאוד. לעומת זאת תכנון הטיול באופן עצמאי תוביל לגמישות רבה ואף תאפשר שינויים במהלך הטיול.

מגבלות
יעדי תיירות קרובים כמו קפריסין ויוון סובלים ממחסור בטיסות ישירות שאינן חלק מדיל, ולצערנו מי שרוצה לבנות לו חופשה ללא תלות בדילים יתקל בבעיה של זמינות טיסות למקומות הללו.
בתקופות בהן טורקיה על מפת התיירות הדבר בולט אפילו יותר, הרוב המכריע של המושבים בטיסות נקנים ע"י ספקי חופשות ונמכרים ללקוחות רק במסגרת של חבילת נופש.

לסיכום
מי שאין לו זמן או לא רוצה להעמיק באפשרויות הטיול השונות בוחר לרוב בדיל מן המוכן, חוסך כאבי ראש מיותרים ונותן לחברות וסוכני הנסיעות לקבוע עבורו את החופשה. רבים אחרים, בעלי האופי העצמאי, מעדיפים לבנות את הנופש שלהם לבד בעזרת שירותי תיירות באינטרנט תוך תכנון מדוקדק ויעיל של הטיול ובכך גם חוסכים כסף וגם שומרים לעצמם את היכולת לשנות את הטיול בכל עת.

ומה אתם מעדיפים?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Loading...
נגישות
×
×

עגלת קניות