טיול לדרום אמריקה

טיול לדרום אמריקה

אז מה זה בכלל טיול לדרום אמריקה?

טיול לדרום אמריקה מתאים לאלו שרוצים לגוון בין ערים גדולות ואירופאיות, טבע פראי ומרגש בטרקים המדהימים ונופש חלומי בחופים הטרופיים של ברזיל. הטיול ביבשת המגוונת הזאת מלווה במוסיקה לטינית, אוכל משובח, טרקים ל"פנים" ושעות מרובות של משחקי ויסט, יניב או הלהיט העכשווי.

טיול לדרום אמריקה

hola הגענו!

נחיתה בבואנוס איירס ואתם ב Av. De Mayo, השדרה הראשית של התיירים. מסביבכם עשרות מטיילים מלווים במוצ'ילה 60 ליטר ענקית מאובקת, עליה מתנוססים סיר, נעליים, אוהל ודגלים ממדינות שונות.

לאחר שתסתובבו בפה פעור במשך כשעתיים תצבטו את עצמכם חזק במטרה להתעורר מהחלום המוזר הזה, בהתחלה תחשבו שאתם נמצאים בשינקין, אח"כ לא תבינו לאן כולם ממהרים, ולמה לעזאזל כולם מדברים עברית?! בסוף תכנעו ותכנסו לאחת המסעדות כדי לפחות להרגיע את הבטן. תפנו, בעברית כמובן, לקבוצה שנראית לכם נחמדה ותשאלו אם אפשר להצטרף אליהם לארוחה.

באותו הרגע לא תדעו שאלו האנשים שתשתו איתם כל כך הרבה אלכוהול, תעזרו בהליכה בהרי האנדים התלולים ותחלקו ספרים, מוזיקה, מגבות ואפילו תחתונים! אבל זה מה שיפה שם, הכל פתוח, הכל חופשי, כולם במצב רוח טוב, תמיד פוגשים אנשים חדשים ותמיד תמיד מנסים לקבוע להיפגש מאוחר יותר.

אבל במקום שבו אין טלפון סלולרי ואין מחויבות? למי אכפת בעצם?!

מתי לטוס לדרום אמריקה?

תכנון טיול לדרום אמריקה פשוט מכל מקום אחר, בשל אילוץ העונות המטיילים ביבשת מתחלקים לגל עולה וגל יורד.

הגל העולה הם אלו שהתחילו בדרום היבשת ואט אט ממשיכים במסלולים שונים צפונה ונפגשים כולם בסוף בצפון היבשת. לעומתם הגל היורד עושה את אותו המסלול בצורה ההפוכה, וכל הסבר נוסף מיותר.

כמובן שזוהי המלצה בלבד, ותמיד אפשר ואפילו מומלץ לטייל מחוץ ל"גל". המטיילים מחוץ לגל נקראים מטיילי הקצף, וכל אחד יתאים את עצמו לפי החלק שהוא חושב שהכי טעים במילקי.

במשפט אחד, לאלו שעוד לא הטמיעו את עקרון המים שמסתובבים הפוך באסלה, בחורף שלנו יש קיץ בדרום כדור הארץ, ולכן אלו שרוצים לטרק בדרום היבשת (פטגוניה) צריכים לעשות זאת בנוב'-מרץ בלבד.

בשאר השנה האיזור מושלג ומונסונים תוקפים את האיזור והטיול יותר מסורבל ואף כמעט בלתי אפשרי.

מסלול הטיול

מכיוון שכאן מדברים על הגל העולה, נפרט מסלול טיול שמתחיל מדרום היבשת, אלו שטסים לעשות את הגל היורד מומלץ להפוך את המסך ולקרוא את הטקסט מהסוף להתחלה.

 

פטגוניה, מישהו אמר סטייקים?

השפיץ של דרום אמריקה, למרגלות הרי האנדים, הגדושה בפיורדים, הרי געש ואגמים. כרוב מדינות דרום אמריקה, האוכלוסיה מורכבת ברובה מצאצאי הכובשים הספרדים והשבטים האינדיאניים המקומיים. במבט מהיר על מפת פטגוניה ניתן להבחין שעיקר הטיול מתבצע לאורך הרי האנדים. לטיול בדרום היבשת מומלץ להכין ביגוד חם ללילה, ביגוד קליל לימים ולטיפוסים הקשים, תיק גב איכותי עם שלל הציוד המקובל ונעלים נוחות במיוחד (לא חובה נגד מים).

מסלול טיול בסיסי לגל העולה – טיול בדרום אמריקה

להלן מסלול בסיסי לאלו שבמצעים טיול לדרום אמריקה מצפון לדרום, ניתן לעשות את אותו הדבר בסדר הפוך.

התחלה בעיירה פוקון שבצ'ילה, משם עלייה לטרק הוויאריקה ולקרביים בינינו טרק הוויאריקה טרוורס (3-4 ימים), מעבר דרך שבעת האגמים והגעה לברילוצ'ה בארגנטינה. ברילוצ'ה היא עיר השוקולד והאהבה, ומומלץ להקדיש לה לפחות שבוע.

בברילוצ'ה מומלץ לעלות לטרק בסרו קתדרל (פסגת קתדרל) ולראות את הנופים היפים ביותר בדרום אמריקה.

משם ממשיכים ברכב שכור בטרמפים או אוטובוסים לאיזור הקרטרה אוסטרל, לא לפני שעוצרים בעיר ההיפים אל בולסון. הקרטרה אוסטרל בצ'ילה היא חלק מאוד חשוב בטיול ולדעתי ממש אסור לפספס אותה.

מדובר על כביש עפר לאורך 1,000 ק"מ שחולש על נופים מדהימים – אגמים, מפלים ופסגות הרים מושלגות, טבע פראי במיטבו!
לאחר הקרטרה, הבנים מסתנג'רים להחזיר את הרכב לברילוצ'ה בזמן שהבנות והמנצנצים למיניהם ממשיכים דרומה לאל קאלאפטה.

באל קאלאפטה יוצאים לראות את הקרחון המתנפץ(חובה בכל טיול לדרום אמריקה), נוסעים לטרק הפיץ רוי וממשיכים לשרוץ ולאכול סטקים ארגנטינאים עסיסיים לפני המעבר הבא לצ'ילה. אח"כ ממשיכים דרומה לפוארטו נאטאלס, לפגוש את חואן ולצאת לטרק המפורסם של הטורס דל פיינה.


משם ניתן להמשיך לאושוויה הדרומית עם מעבר בפונטו ארנס לראות פינגווינים או לתפוס טיסה חזרה לבואנוס איירס.

בואנוס אירס

בואנוס איירס, הבאלגן מתחיל!

לאחר שכבר הספקתם להתנתק מהמפקד, מהמשפחה, מהחבר/ה ומהחיים בכלל ואתם כבר מתחילים לקרוא לעצמכם בשם לטיני ולדבר רק בסלנג דרא"מי – הבאלגן מתחיל!

בואנוס איירס מציעה הכל ובזול, אוכל משובח במסעדות כפי יכולתך (להתנהג יפה!), חיי לילה תוססים, טיולים ברחובות העיר, פארקים, שווקים, תיירים, תיירות, קניות ומה לא, בקיצור תנסו לשמור על צלם אנוש, להתנהג יפה, ולזכור שארבעה ליטר בירה כן גורמים להנגאובר.

מבואנוס איירס ניתן להמשיך לצפון ארגנטינה, סלטה, מנדוזה ואפילו למאר דל פלאטה. אח"כ כולם מתנקזים למפלי האיגוואסו המופלאים וממשיכים לברזיל!

ברזיל, הקרנבל בשיאו

אי אפשר לתאר את ברזיל בעשרה משפטים. לדעתינו זה שיא הטיול! בברזיל הטיול תופס פאזה אחרת, יותר מהיר וקצבי.

שיאו בקרנבל, תקופה של שבוע הזוי לחלוטין של מסיבות, מוסיקה אינסופית ברחובות, המון צבעים וביגוד ססגוני, אם בכלל. השהייה באיי ברזיל תוציא אתכם מדעתכם, לנוח על ערסל בחוף טרופי מהסרטים שהדאגה היחידה היא לא לדרוך על נמלים בג'ונגל הסבוך שבדרך לחוף.

תמצאו פירות טרופיים שלא ידעתם על קיומם בכלל, ואי אפשר בלי לציין את גולת הכותרת, האסאיי, דייסה מיוחדת מאי טרופי שנמצא רק בברזיל. בערב תאכלו דגים ופירות ים לאור נרות, תרקדו עם מקומיים בפאב סמבה נידח ותישארו המומים לאור הירח המלא.

לבעלי עודף הזמן או אלו שהשתחררו מקבע ואפקט הטיול נמתח לשנה שלמה – מומלץ להגיע לצפון ברזיל לעיר סלבדור ולרסיפה ולהנות מברזיל קצת אחרת, יותר אותנטית ושקטה.

קרנבל ברזיל

ברזיל, לא רק חופים

שנמאס מהחוף וכשהפחד שיפול עליכם קוקוס על הראש גובר, תוכלו לצאת לטיולים מיוחדים בתוך ברזיל.

נסיעה ברכבות נוסעים הזויות או באוטובוסים עם מזגן מקפיא תוביל אתכם לג'ונגל פראי. יעדים כמו לנסויס, פאנטנל, בלו הוריזונטה, אורו פרטו וההרים בסביבה ישבו את ליבכם.

יוצאי הסיירות ומרחיקי הלכת יכולים אף להגיע לאיזור האמזונס בצפון ברזיל לשייט על האמזונס ומפגש עם התרבות האינדיאנית הקלאסית על גדות הנהר.

בוליביה – פרו

הטיול בבוליביה יחזיר אתכם לתלם המטיילים, התיק טיולים העייף מברזיל תחזור אל גבכם השזוף.

תצאו לטרקים מיוחדים בג'ונגל הסבוך של רורנבקה, תצאו לכבוש פסגות הרים ותרכבו על אפניים במסלול דרך המוות המפורסם, בהחלט מה שדורש טיול לדרום אמריקה. בעיר הבירה לה פז תפגשו את צמד הישראלים המפורסם דורית ואלי מוראל בעלי אכסניית הלובו.

הם יעזרו לכם לקנות שלל מתנות לקרובים ולשלוח את החבילה ארצה. בלה פז תוכלו לבקר בשוק המכשפות, בעמק הירח ובכלל להנות מתרבות לטינית אוטנטית.

פרו מציעה למטייל שלל אטרקציות במחירים סבירים, העיר מאצ'ו פיצ'ו – "העיר האבודה", נמצאת במורדות המזרחיים של האנדים, ומהווה נקודת ציון מרכזית לכל מטייל בדרום אמריקה. נקודות ציון מרכזיות נוספות בפרו: פונה, קוסקו, הווארז, לימה ועל גדת האמזונס בצפון: איקיטוס.

רשימת ציוד מומלצת לטיול בדרום אמריקה

אי אפשר לטייל בלי:
תיק גב בסיסי, נעלי ספורט נוחות, אוהל ושק"ש – 5C (אפשר להשכיר או לקנות שם), פנס, בגדים חמים, מצלמה, אולר, סנדלים למים וכמובן תיק עזרה ראשונה.
מומלץ לטייל עם:
מוסיקה (רמקולים קטנים), ערסל, ספר, יומן כתיבה, נעלי טרקים איכותיות, מוצ'ילה שיובשת טוב על המותניים, תכשיר נגד יתושים, מזרון שטח, גזייה (לא בנזינייה), ביגוד תחתון תרמי ושאר ציוד מותרות.

כמה כסף לקחת לדרום אמריקה?

טיול ממוצע של 6 חודשים שכולל: 6 שבועות בארגנטינה, 3 שבועות בצ'ילה, 6 שבועות בברזיל, 3 שבועות בבוליביה, 4 שבועות בפרו ושבועיים באקוודור צריך לעלות כ-6,500$ לא כולל כרטיס הטיסה וביטוח (חובה לעשות!). ורצוי ואף חובה להגיע עם כסף לחודש שהייה נוסף למקרה הצורך, כלומר להגיע עם תוספת של 1,000$ בערך.זאת העלות פחות או יותר.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Loading...
נגישות
×
×

עגלת קניות